Featured Posts

MAKE-UP ATELIER PARIS Ajaloost
View Post
Silikoonist Kosmeetikas
View Post
To top
5 nov.

Silikoonist Kosmeetikas

Silikoone hakati kosmeetikas kasutama 1950. aastast. Erinevaid silikooniühendeid kasutatakse, sest silikooniühend dimeticone annab tootele veekindla kaitsekihi ning suudab samaaegselt säilitada naha niiskustaseme. Silikoonil on siidine ja pehme struktuur, mistõttu näib nahk siledam. Silikooni baasil meigipõhjad toimivad kui täitevahend. Seega, olles hädas jumestusega esile tõusvate kortsukestega, on need just Sinu jaoks, sest mikrokortsukesed saavad silikooniga täidetud ning tekib ühtlasem ja siledam pind. Kuna see kuivab nahal kiiresti, saab vajadusel kihte üksteise peale „ehitada“ ning alati ei peagi jumestust puudriga kinnitama. Tänu sellele, et silikooni sisaldavad kreemid täidavad pisikesi kortsukesi, on neid hea kasutada eakamal nahal ning seetõttu on silikoon kõrgelt hinnatud vananemisvastastes ehk antiaging toodetes. Silikooni üheks parimaks omaduseks peetakse head pigmendikandvust ehk silikoon suudab pigmendi enda külge kinnitada ja seetõttu püsib jumestus kauem. Seega, kui otsite näiteks kauakestvat huulepulka, peaks selles olema just silikooniühendeid.

Make-Up Atelieri silikooni baasil meigipõhjad annavad tavapäraste jumestuskreemidega võrreldes kauakestvama ja katvama tulemuse.

 Seega… miks eelistada silikooni sisaldavaid jumestusvahendeid:

Silikoon on veekindel 
Ei kleepu
Siidine
Kauakestev jumestus
Ei setti ega liigu pooridesse

 

Kuna silikooni baasil tooted koosnevad omavahel kergesti mittesegunevatest ainetest ja seismisel erinevad kihid ladestuvad, siis tuleb ühtlase massi tekkimiseks alati enne kasutamist pudelit loksutada.


Kes soovib erinevate silikooniühendite toimest ja eesmärgist kreemi sees täpsemalt teada saada, siis järgnevalt on need Make-Up Atelieri veekindla jumestuskreemi koostisosade põhjal lahti kirjutatud:
Aqua purificata/water/eau – vesi – lahjendaja
Cyclopentasiloxane – üks paljudest silikooni vormidest kosmeetika ja juuksetoodetes, nö lahusti, mis teeb toote kergesti määritavaks
Peg/ppg-18/18 dimethicone – emulgaator, mis aitab kahel segunematul ainel omavahel seguneda
Butylene glycol – lahustaja, paksuse vähendaja, mis reguleerib viskoosust
Cyclomethicone – sünteetiline silikooni õli, niisutaja, lahustaja, viskoossuse hoidja, mis annab vedelust ning nahale ja juustele siidise ja libedama tunde. Vett hülgava toimega. Täidab pisikesi kortsukesi!
Trimethyl siloxysilicate – moodustab nahal kaitsekihi ning aitab naha niiskustaset hoida
Dimethicone – silikooni baasil polümeer, mis kaitseb nahka luues nahale kaitsepinna aitab hoida naha niiskustaset ning ei lase mustust ja baktereid ligi. Kosmeetikatööstuses kõrgelt hinnatud komponent, sest aitab hoida nahka niisutatuna ka kuivatavas külmas talvekliimas. Annab katvust, kuid ei lisa nahale nn raskus/paksustunnet. Suudab suurendada valguse peegeldumist, mistõttu kasutatakse päikesekaitse kreemides ja näokosmeetikas- vananemisvastastes ehk antiaging seerumites, silmakreemides, jumestuskreemides, puudrites, lauvärvides
Cyclomethicone/dimethicone crosspolymer – kontrollib viskoossust, lahjendaja, (dimethicone paralleelpolümeer)
Bis-hydroxyethoxypropyl dimethicone – niisutab nahka
Aluminum / magnesium hydroxide stearate – hoiab nahka puhtana kaitseb nahka ärritajate eest/kontrollib viskoossust
Magnesium aluminum silicate – annab meigipõhjas tootele tugevama katvuse
Sodium chloride – ehk lauasool, vähendab toote paksust veesisalduse arvelt. Kasutatakse kõikides kosmeetikatoodetes – hügieenitooted, šampoonid, naha/juukse/küüne/meigitoodetes jne
Dehydroacetic acid – tapab mikroorganisme ja takistab nende kasvamist, et kaitsta kosmeetilisi tooteid riknemise eest. Kasutatakse samuti kõikides kosmeetikatoodetes.

ATELIER
No Comments

Leave a reply

FOLLOW US @ INSTAGRAM