Featured Posts

MAKE-UP ATELIER PARIS Ajaloost
View Post
Silikoonist Kosmeetikas
View Post
To top
10 okt.

Tere Tulemast Heleen!

Tere tulemast ATELIER tiimi, fotograaf Heleen Kallaste/Fotoklõps!

Oleme juba ammu hoidnud silmi lahti noorte ning hakkajate fotograafide tiimi värbamiseks. Kes otsib, see leiab! Hea soovitus ning Heleeni kirglikkus fotograafia suhtes on just see põhjus, miks otsustasime just selle noore ja andeka naise enda tiimiliikmeks võtta.

Usun, et igal pildil on oma lugu, tähendus, mille jäädvustamise läbi saan tuua siia maailma palju rohkem naeratusi ja seeläbi ka headust.

Fotograafia on olnud midagi, mis mulle huvi pakub, juba päris pisikesest peale kui avastasin isa kaamerate kogu ning pildid, mis ise tehtud. Sealt edasi sain vaid innustust juurde ning ei läinud kaua kui küsisin koguaeg maaklerist emalt kaamerat, et kõike pildistada.  Sealt edasi hakkasin juba ise rohkem kaamera ette jääma ja sai nii mõnedki asjalikumad pildistamised kaamera ees tehtud ning uuritud fototöötluse maailma. Siiski alles päris algelisel tasemel. Mingi aeg jäi see osa muidugi soiku ja pildistasin rohkem sellega, mis kätte sattus, oodates paremaid aegu, et omale korralik peegelkaamera soetada. Läksid aastad ja kui lapsega koju olin jäänud, siis avastasin, et tavalise digikaameraga ei jää siiski sellised pildid, mis võiks ja hakkasin tegema kallile teisele poolele muudkui vihjeid, et ikkagi soovin fotograafiaga rohkem tegelema hakata. 2014 aasta lõpuks saingi endale soovitud kaamera ja asusin katsetama. Selle aja pilte nüüd vaadata on muidugi naljakas, sest ei teadnud ma tegelikult fotograafiast ja selle reeglitest ning reaalsest maailmast suurt midagi. Sellest ajast alates on olnud üks lõputu katsetamine ja õppimine ja absoluutselt kõik muu on mind alati kiiresti ära väsitanud ja tüüdanud, aga mitte fotograafia. See on minu kirg, minu armastus. Vaikselt hakkasid sõbrad mulle mainima, et ma võiks oma töid kuskile ülesse ka panna, et ka teised näeksid ning alguses olin sellele kõigele väga vastu, aga lõpuks leebusin, sest soov pildistada, sai võitu hirmust lootusetult selles karmis maailmas läbi kukkuda.

 

Mis puudutab enese harimist, siis olen osa võtnud mitmetest virtuaalsetest koolitustest ning kasutanud palju Google ja Youtube abi uute oskuste lihvimisel ja omandamisel. Siin on nüüd see koht kus nö profifotograaf ütleb, et nii see asi ei käi, aga leian, et fotograafia õppimine peaks olema pigem vajaduspõhine, et koheselt ka kinnistada see, mida omandad. Muidugi olen uurinud ka erinevaid fotograafia õpikuid ning plaanin ka mõnele spetsiifilisemale koolitusele minna, kuid kahjuks on hetkel asi jäänud kehva ajastuse taha. Olen olemuselt siiski hetkel alles algaja ja ennast profiks ei pea, kuigi loodan sinna millalgi jõuda.

Miks FOTOKLÕPS?

Pärast julguse rindu võtmist sündiski 2016 aasta 2.sel augustil fotograafi nimi fotoklõps, mis on nüüdseks natukene üle aasta vana. See, et nimes on sees sõna “klõps” ei tähenda üldse, et tegemist on suvaliste nupule vajutustega, vaid pigem sellega, et tegemist on hetke tabamisega. Selle emotsiooni leidmisega ning mälestuste jäädvustamisega. Innustust sai see kõik ilmselt sellest, et mulle meeldib aitada inimestel endale mälestusi luua, tehes seda läbi positiivsete emotsioonide. Olles tegelikult hariduselt lõpetanud viimati 2013 aastal Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis sotsiaaltöö korralduse eriala, armastan ma inimestega suhtlemist ning erinevate natuuridega koos töötamist. Oma loomult võin olla nii väga elav kui ka väga vaikne. Oleneb täiesti, millega parasjagu tegelen. Mitte ükski soov ega idee ei ole minu jaoks võimatu. Samuti meeldib mulle individuaalne ning läbi mõeldud lähenemine kõiges, mida ma teen.

 

 

 

ATELIERil on alati rõõm, kui saame olla hüppeplatvormiks noortele tegijatele või kui kellegil on soov areneda koos ATELIER tiimiga. Nüüd on meie tiim jälle terviklikum ja tänu Heleen’ile on meiega veel üks tore fotograaf! Tervitused siinkohal meie senisele fotograafile: Photographer Ro Cki’ le, kes pole samuti kuhugi kadunud, kuid kes on tänaseks aina enam seotud ka muude projektidega.

Ilu ja lennukad ideed on meie kõigi ühine kirg ja just üheskoos sünnivadki kõige loomingulisemad ning vingemad ideed!

Kui otsid fotograafi, siis Heleen on valmis pildistama Teid ATELIERis, kui ka väljaspool stuudiot. Ta on avatud igasugustele soovidele ja ideedele, tuleb  vaid kirjutada ja juba võibki alguse saada uus imeline lugu läbi piltide.

Heleeni fotopakettide hinnakirjaga saad tutvuda siin  FOTOTEENUS

 

ATELIER
No Comments

Leave a reply

FOLLOW US @ INSTAGRAM